Emailový marketing

E-mailový marketing

Co je e-mailový marketing?

Pokud jde o vytváření a konverzi potenciálních zákazníků, neexistuje účinnější digitální marketingová taktika než e-mailový marketing.

Výzkumy ukazují, že navzdory růstu a popularitě mobilních messengerů a chatovacích aplikací dává téměř 61 % spotřebitelů přednost zjednodušené interakci se značkou prostřednictvím e-mailu – a tato preference se týká různých pohlaví a věkových skupin.

Díky širokému využití a rostoucímu globálnímu významu e-mailu je e-mailový marketing důležitější než kdykoli předtím.

Co je to e-mailový marketing? E-mailový marketing je digitální marketingová strategie, kterou využívají tisíce firem po celém světě k vytváření povědomí o značce, podpoře prodeje a budování vztahů s klienty.

E-mailový marketing

Význam e-mailového marketingu

Mnoho obchodníků se ptá, proč je e-mailový marketing důležitý, když jsou platformy sociálních médií tak široce dostupné a počet návštěvníků sociálních médií v průběhu času exponenciálně roste.

Ale je to tak: lidé stále procházejí své e-maily, aby našli speciální nabídky značek, které je zajímají. Ve skutečnosti 44 % uživatelů kontroluje tyto e-maily kvůli propagaci značky, zatímco pouze čtyři procenta uživatelů chodí na platformy sociálních médií, aby získali podrobné informace o reklamní kampani.

To je však jen špička ledovce. Díky mnoha možnostem, které e-mailový webový marketing nabízí, se přiblížíte ke zvýšení konverzí pro vaše podnikání.


Stále si nejste jisti, proč je e-mailový marketing důležitý pro růst značky? Zde je několik dalších důvodů, proč je důležité investovat do e-mailové marketingové kampaně:

Co vám přinese e-mailový marketing od společnosti Top Digi Marketing:

Postaráme se o celý začátek vašeho
e-mailingu.

Vymyslíme celý koncept od začátku až dokonce a připravíme vše pro spuštění. Vy jen dáte pokyn, abyste přivedli zákazníky.

Promyslíme komunikační strategii

Budeme rozvíjet komunikaci se zákazníky tak, aby je skutečně oslovila. Vycházíme z nákupního cyklu a potřeb zákazníků.

Připravíme šablony a první e-maily.

Grafické responzivní šablony, první poutavé e-maily a celý software pro odesílání e-mailů nechte na nás. Přijdete si na své.

Vybíráme vhodný nástroj

Doporučíme vám a nastavíme nejvhodnější nástroj pro vaše potřeby. Dozvíte se podrobné statistiky, možnost A/B testování atd.

4 DŮVODY PROČ PŘENECHAT
EMAILOVÝ MARKETING
Top Digi Marketingu

1.

Věnujeme se také dalším oborům online marketingu, které dokážeme efektivně propojit s e-mail marketingem.

2.

Pokud nemáte vlastní e-mailovou databázi, pomůžeme vám ji získat, abychom příjemce neobtěžovali spamem.

3.

Všechny postupy jsme již vyzkoušeli za vás, takže víme, co, jak, kdy a komu poslat, aby byl efekt e-mailingu co největší.

4.

Kdykoli se na nás můžete obrátit pro rychlou konzultaci nebo úpravu.

S čím vám můžeme pomoci:

Hodnocení současného stavu

Podrobně analyzujeme zdroje vašich e-mailových kontaktů, zjistíme, jak s nimi pracujete a jakých výsledků dosahujete. Seznámíme se s vaší současnou e-mailingovou strategií a s vaším projektem jako celkem.

Výběr nástroje a centrální databáze

Vybíráme nástroj pro správu kontaktů, pro odesílání a segmentaci e-mailů, pro vyhodnocení a měření jejich účinnosti. Nástroj vždy vybíráme podle vašich individuálních potřeb. Navrhneme také způsob propojení vašeho webu s databází pro přenos kontaktů.

Strategie e-mailové komunikace

Při komunikaci pracujeme s personami, nákupním cyklem a stanovenými cíli, abychom celý proces obsahového marketingu zefektivnili. Přemýšlíme o tom, kdy a koho oslovíme, abychom společně dosáhli stanovených cílů. Zavedeme systém chytrých automatizovaných e-mailů, které budou pracovat pro vás.

Segmentace a testování

Navrhneme vhodné metody segmentace kontaktů a různé způsoby komunikace s jednotlivými segmenty podle nákupního cyklu a zájmů. Promyslíme, co a jak bude vhodné testovat, abychom dosáhli lepších výsledků.

Strategie pro získávání nových kontaktů

Určíme způsoby, jak získat nové kontakty a jaké kanály nebo prostředky na vašich webových stránkách k tomu použít. Díky tomu bude váš e-mailový marketing efektivnější a budete moci oslovit stále více potenciálních zákazníků. Navrhneme také vhodné způsoby oslovování nových kontaktů a práce s nimi.

Automatizace

Vymyslíme způsoby automatizace zasílání e-mailů a použijeme je pro vás, abychom ušetřili váš čas. I přes automatizaci dostane každý váš zákazník zprávu šitou na míru, kterou nebude hodnotit jako nezajímavou nebo obtěžující.

Vymazání databáze a zadání kontaktů do softwaru

Vyčistíme vaši databázi a zbavíme ji nefunkčních kontaktů. Kontakty nahrajeme do softwaru podle segmentů a ověříme je pomocí prvních e-mailových zpráv. Tímto způsobem vám zaručíme, že budete pracovat s aktivní databází vhodných kontaktů.

Příprava šablony e-mailu

Vytváříme atraktivní design e-mailové šablony, responzivní design a testování napříč prohlížeči. Na vaše přání také připravíme obsah pro první rozesílky nebo automatické e-maily. Vše bude připraveno ke spuštění.

Školení / kurz

Pokud máte zájem, naučíme vás pracovat s nástrojem pro správu e-mailového marketingu. Uspořádáme pro vás individuální školení online nebo v naší kanceláři v Praze, kde se naučíte vytvářet e-maily, spravovat kontakty a spouštět celé kampaně ve vybraném softwaru.

Další krok po přípravě e-mailu

E-mailový marketing můžete po objednání této přípravy zavést samostatně, nebo vám s ním rádi pomůžeme. A to jak v rámci komplexní spolupráce na obsahovém marketingu, tak v rámci běžného e-mail marketingu.


Zajistíme, aby vše, co bylo v rámci přípravy naplánováno a vytvořeno, bylo také správně realizováno. 

Budeme za vás rozesílat newslettery, zvyšovat efektivitu rozesílek, segmentovat kontakty, upravovat automatické e-maily a spravovat celý e-mail marketing pro co nejlepší výsledky. Podívejte se sami na naši nabídku pravidelného e-mailingu.

Málo zákazníků otevírá vaše e-maily? Chtěli byste zvýšit konverze, ale nedaří se vám to?

Nebo jen chcete zařadit e-mailing do své marketingové strategie, ale nevíte, jak na to? Pak jste na adrese, kterou rozhodně nechcete odstranit ze svého mailing listu!

Získejte od nás více informací!

Přidej se k nám do rodiny!

Úspěšně! 🙂 Ops! Něco se pokazilo, zkus to prosím znovu...